Bio sušené marhule nesírené bio*nebio 1 kg

V sáčku sú balené menšie marhule, ktoré najlepšie poslúžia nakrájané k obohateniu jogurtu, pri pečení a varení ako náhrady cukru. Môžeme ich maškrtiť aj samotné. Rovnako ako ostatné sušené ovocie, aj marhule sú koncentrovaným zdrojom energie, cukru a živín. Okrem iného obsahujú vlákninu a v podstatnom množstve aj železo, vápnik, draslík a niektoré vitamíny.

Zber začína začiatkom júla, kedy sa zrelé marhule striasajú a zbierajú. Po zbere sa nechajú ležať tri dni na pruhoch tkaniny (alebo streche domčeka poľnohospodárov) a potom sa vykôstkujú. Tým, že sa plody sušia celé, si uchovajú viac šťavnatosti. Potom sa marhule ďalšie tri až štyri dni dosušujú na slnku a vzduchu. Pred vývozom sú umyté a roztriedené. Plody nie sú sírené, čo znamená, že neboli konzervované oxidom siričitým alebo siričitany. Tieto marhule sú pestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva.

Bio sušené marhule nesírené bio*nebio 1 kg

Marhule pôvodne pochádzajú z Orientu a do stredomorskej oblasti boli dovezené pred dvoma tisícročiami. Naše marhule boli pestované v Malatyi vo východnej Anatólii. Toto turecké centrum marhúľ leží asi 1000 metrov nad morom a vďaka chladnej a suchej klíme náhornej roviny produkuje výnimočne šťavnaté a kvalitné plody. Tieto marhule pochádzajú z projektu TURECKO spoločnosti Rapunzel.

Kód produktu:

6212

BIO:

A

Krajina pôvodu:

Turecko

Cena s DPH:

 
15,92
bez DPH 13,27 €

nedostupné

Kúpiť

OBJ. KÓD: 6212
HMOTNOSŤ: 1 kg
KRAJINA PÔVODU: Turecko
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.
Sušené marhule - sušené ovocie jednodruhové. Skladujte v suchu.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:
Energetická hodnota 1162 kJ / 275 kcal
Tuky 0,5 g z toho nasýtené mastné kyseliny <0,1 g
Sacharidy 48 g z toho cukry 43 g
Vláknina 18 g
Bielkoviny 5,0 g
Soľ 0,03 g
Vápnik 82 mg (10% DDD)
Železo 4,4 mg (32% DDD)
Draslík 1370 mg (39% DDD)
Vitamín A 5,97 mg (746% DDD)
Vitamín B2 0,11 mg (7% DDD)
Vitamín C 12 mg (20% DDD)

DDD - denná odporúčaná dávka čiže referenčná hodnota príjmu