Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio rakytníková šťava 100% 0,2 l

Kód: 15312
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€3,93 €3,57 bez DPH
Skladom

Táto 100% šťava je šetrne lisovaná z toskánskych rakytníkov, ktoré jej prepožičiavajú veľmi príjemnú chuť. Rakytník je cenený pre zdravotné účinky. Jeho šťava obsahuje desaťkrát viac vitamínu C ako citrónová šťava. Používa sa preventívne aj terapeuticky pri infekciách, stavoch vyčerpania a strate chuti do jedla. V chrípkovom období odporúčame užívať šťavu z rakytníka na posilnenie imunity.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktné vegánov.

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte! z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

OBJEM: 0,33 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: lisovaná šťava z rakytníka z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.
UPOZORNENIE: Vratná fľaša bude pripočítaná k cene výrobku. Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 264 kJ/63 kcal
Tuky 3 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,8 g
Sacharidy 4,8 g
z toho cukry 4,5 g
Bielkoviny 1,2 g
Soľ 0,003 g
Vitamín C 60 mg (75 % DDD)


DDD - denná odporúčaná dávka alebo referenčná hodnota príjmu
SKLADOVANIE: Pasterizované. Podiel ovocnej zložky 100%. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 7 dní.
EU_Organic_Logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Nemecko