Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Ľanový olej

Ľanový olej chráni srdce, prospieva tráveniu i kráse!

Máte predsudky voči rybiemu oleju, ktorý je bohatou zásobárňou esenciálnych mastných kyselín? V tom prípade máme vhodnú alternatívu, ktorá obsahuje množstvo omega-3 a omega-6 nenasýtených mastných kyselín, v podobe ľanového oleja.

Čistý ľanový olej, lisovaný za studena, je vyrobený z ľanových semienok. Ľanové semená pochádzajú z rastliny Linum sativum, ktorá je známa tisícročia. V minulosti bola využívaná najmä pri liečbe kožných ťažkostí a zápchy.

Za studena lisovaný ľanový olej v sebe skýva mnoho cenných látok, ktoré bojujú proti zdravotným ťažkostiam. Za najvýznamnejšiu zložku je považovaná esenciálna mastná kyselina, ktorá udržiava zdravie buniek. Nezdravá strava a nedostatok pohybu vedú k vysokej hladine cholesterolu v krvi, vysokému krvnému tlaku a následne k chorobám srdca.

lanovy_olej_401733f3fd4b3908

 

Ľanový olej pre celkové zdravie človeka


Ľanový olej je skvelou prevenciou voči infarktu, ale aj mnohým ďalším ochoreniam. V prvom rade je považovaný za prostriedok, ktorý bojuje proti zápalovým ochoreniam. Dna, resp. zápalové ochorenie kĺbov, si vyžaduje dodržiavanie viacerých odporúčaní. Za vhodný doplnok liečby je považovaný aj ľanový olej, ktorý znižuje bolesť a opuchy kĺbov.

 

Ľanový olej pre krásu a zdravie vlasov a nechtov

V snahe zbaviť sa kožných problém, hľadáme rozličné riešenia. Zabúdame, že základ ku vonkajšej kráse je ukrytý vo vnútri. Mnohé kožné ťažkosti (ekzémy, akné, psoriáza) môžu súvisieť s nedostatočnou výživou. Olej, získaný z ľanových semien, je bojovníkom proti týmto ťažkostiam. Pokiaľ si s nimi neviete dať dlhodobo rady, spoľahnite sa na ľanový olej s množstvom nenasýtených mastných kyselín, ktorý zaručene pomôže.