Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Jablkovono-mangová šťava 100% 0,2 l

Kód: 15500
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€1,90 €1,73 bez DPH
Skladom

Jablková šťava z priameho lisovania pochádza z vybraných odrôd ideálnych na lisovanie z demeter sadov (prevažne južného Nemecka). Výraznú exotickú chuť manga, ktorá výborne dopĺňa sladké jablká, dodá namletá dužina zrelých demeter máng. Ani jedna zo zložiek nepochádza z koncentrátu. Výsledkom je obľúbená kombinácia vyváženej plnej chuti, ktorú majú radi deti aj dospelí. Zamrazením vo forme na nanuky získame skvelý ovocný nanuk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!
Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktných vegánov.

Čo to je demeter? Biodynamické poľnohospodárstvo dodržiava všetky požiadavky ekologického poľnohospodárstva a výrobky nesúce demeter certifikát sú zároveň bio certifikované. Biodynamické poľnohospodárstvo je však v niektorých ohľadoch prísnejšie a poľnohospodári musia dodržiavať rad postupov navyše oproti ekologickému poľnohospodárstvu. Prioritou je prirodzené zvyšovanie úrodnosti pôdy napríklad pomocou prírodných prípravkov a rotácie plodín. Farma je vnímaná ako celok, kde každá činnosť ovplyvňuje ďalšie činnosti. Biodynamický poľnohospodár vníma prírodu a hospodári v súlade s prostredím a nie proti nemu. Biodynamicky vypestované výrobky nesú chránené označenie demeter a sú certifikované a kontrolované rovnako ako bio výrobky.

OBJEM: 0,2 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: lisovaná šťava z jabĺk 73%, pretlak z manga 27%. Obe zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 230 kJ/55 kcal
Tuky 0, 2 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,02 g
Sacharidy 12,2 g
z toho cukry 11,8 g
Bielkoviny 0,3 g
Soľ 0,008 g
Vitamín A 200 µg (25 % DDD)


DDD - denná odporúčaná dávka alebo referenčná hodnota príjmu
SKLADOVANIE: Pasterizované. Podiel ovocnej zložky 100%. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Nemecko