Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

KINDER šťava 100% 0,2 l

Kód: 15545
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€1,90 €1,73 bez DPH
Skladom

Na trhu je rad zmesí štiav určených pre deti, ale originál je iba jeden. Beutelsbacher ako prvý vyvinul zmes ovocných a zeleninových štiav, kedy boli brané do úvahy nielen nutričné hodnoty, ale aj doba dozrievania plodov a ich lokálny pôvod. Výsledkom je chuťovo výborná sladká plne ovocná šťava z priameho lisovania v demeter kvalite. Vďaka vyššiemu podielu menej sladkých štiav (mrkva, šípok, čučoriedka) nie je táto zmes príliš sladká a nevytvára návyk detí na sladké. Tento džús získal najvyššie hodnotenie „sehr good“ v prestížnom teste výrobkov ÖKO TEST.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!
Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktných vegánov.

Čo to je demeter? Biodynamické poľnohospodárstvo dodržiava všetky požiadavky ekologického poľnohospodárstva a výrobky nesúce demeter certifikát sú zároveň bio certifikované. Biodynamické poľnohospodárstvo je však v niektorých ohľadoch prísnejšie a poľnohospodári musia dodržiavať rad postupov navyše oproti ekologickému poľnohospodárstvu. Prioritou je prirodzené zvyšovanie úrodnosti pôdy napríklad pomocou prírodných prípravkov a rotácie plodín. Farma je vnímaná ako celok, kde každá činnosť ovplyvňuje ďalšie činnosti. Biodynamický poľnohospodár vníma prírodu a hospodári v súlade s prostredím a nie proti nemu. Biodynamicky vypestované výrobky nesú chránené označenie demeter a sú certifikované a kontrolované rovnako ako bio výrobky.

OBJEM: 0,2 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: ovocná šťava 85% (šťava z jabĺk, hrozna, hrušiek, čučoriedok, jahodový pretlak, šípkový pretlak), mrkvová šťava 15%. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 197 kJ/47 kcal
Tuky 0, 04 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,01 g
Sacharidy 10,6 g
z toho cukry 10,3 g g
Bielkoviny 0,5 g
Soľ 0,03 g


SKLADOVANIE: Pasterizované. Podiel ovocno-zeleninovej zložky 100%. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Nemecko