Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Zeleninový koktail mliečne kvasený 100% 0,7 l

Kód: 16040
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€3,65 €3,32 bez DPH
Skladom

Zmes mliečne kvasených zeleninových štiav z priameho lisovania z repy, mrkvy, zeleru a reďkovky. Všetka zelenina pochádza z biodynamickej produkcie (demeter). Zelenina nepochádza z hybridných semien, ale z pôvodných odrôd. Pri mliečnom kvasení prevažne vzniká L(+) kyselina mliečna, a preto sú mliečne kvasené džúsy cenené medzi nutričnými špecialistami. Aj keď nie je obvykle zeleninová šťava vyhľadávanou lahôdkou, môže Vás harmonická chuť tohto zeleninového kokteilu príjemne prekvapiť. Táto šťava je vynikajúcou súčasťou očistných kúr a môžeme ju popíjať aj počas odľahčovacieho dňa bez jedla.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!
Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktných vegánov.

Čo to je demeter? Biodynamické poľnohospodárstvo dodržiava všetky požiadavky ekologického poľnohospodárstva a výrobky nesúce demeter certifikát sú zároveň bio certifikované. Biodynamické poľnohospodárstvo je však v niektorých ohľadoch prísnejšie a poľnohospodári musia dodržiavať rad postupov navyše oproti ekologickému poľnohospodárstvu. Prioritou je prirodzené zvyšovanie úrodnosti pôdy napríklad pomocou prírodných prípravkov a rotácie plodín. Farma je vnímaná ako celok, kde každá činnosť ovplyvňuje ďalšie činnosti. Biodynamický poľnohospodár vníma prírodu a hospodári v súlade s prostredím a nie proti nemu. Biodynamicky vypestované výrobky nesú chránené označenie demeter a sú certifikované a kontrolované rovnako ako biovýrobky.

OBJEM: 100 g
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: mliečne kvasená šťava z červenej repy, mrkvy a paštrnáku 95%, reďkovková šťava 4%, šťava z čerešne aceroly 1%. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného biodynamického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 178 kJ/42 kcal
Tuky 0, 2 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,02 g
Sacharidy 8,7 g
z toho cukry 8,5 g
Bielkoviny 0,8 g
Soľ 0,1 g
Vitamín A 400 µg (50 % DDD)


DDD - denná odporúčaná dávka alebo referenčná hodnota príjmu
SKLADOVANIE: Pasterizované. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 6
Krajina pôvodu: Nemecko