Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio ovsený nápoj bez lepku BERIEF 1 l

Kód: 11841
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: BERIEF
€2,16 €1,80 bez DPH
Skladom

Tento ovsený nápoj (čiže tzv. ovsené mlieko) je vyrobený z celého bio ovsa bez lepku a neobsahuje arómy, cholesterol, mliečne bielkoviny a laktózu a obsahuje iba 1,4 % tuku. Neobsahuje ani žiadny pridaný cukor ani iné sladidlo. Aj tak má veľmi príjemnú sladkastú chuť, ktorú mu dodáva prírodne fermentovaný ovos, kedy sa prítomné ovsené škroby enzymaticky štiepia na jednoduché cukry.

Detailné informácie

Podrobný popis

Za sladkosť ovseného mlieka je zodpovedný rovnaký proces, ktorý spôsobuje sladkosť fermentovanej ryže amazake. Ovsené mlieko si zachováva ľahučko horkastú chuť ovsa, ktorá je výraznejšia pri podávaní za izbovej teploty. Preto ho podávame ľahko vychladené. Hodí sa tiež na prípravu ochutených nápojov (vanilkového mlieka, mliečno-ovocných koktailov a pod.), ale pri kombinácii s kakaom vynikne horkastá chuť kakaa a ovsa, a preto ju neodporúčame. Ovsené mlieko používame aj na müsli a cereálne raňajky, na prípravu sladkých dezertov a na pečenie aj varenie. Vďaka svojej sladkastej chuti sa väčšinou nehodí do slaných pokrmov.

Aký je rozdiel medzi sójovým mliekom a sójovým nápojom? Žiadny, rozdiel je len v názve. Aj keď všetci vedia, čo to je sójové mlieko, a že so skutočným mliekom od kráv, kôz či oviec má spoločné iba podobné použitie, legislatívci EÚ zakazujú výrobcom použitie slova "mlieko" na obale výrobku pre čokoľvek iné ako živočíšne mlieka. Dôvodom je obava, že by dochádzalo ku klamaniu zákazníkov. Tento postup je určite chvályhodný, pokiaľ ide napr. o zákaz používania slova maslo pre označenie margarínu, alebo o zákaz označovania tukových poľav názvom čokoláda (jednoducho v tých prípadoch, keď výrobca skutočne chce oklamať zákazníka), ale u sójového mlieka vedie len k zmätkom . Žiadny výrobca sójového mlieka nemá za cieľ, aby si spotrebitelia plietli jeho výrobok s kravským mliekom, ale každý naopak zdôrazňuje, že nejde o kravské mlieko. Pozor, v internetových diskusiách sa niekedy objavujú názory, že sójový nápoj je menej kvalitný ako sójové mlieko. Toto je obyčajný mýtus, rovnaký nápoj sa v Ázii nazýva sójové mlieko a v EÚ sójový nápoj. Vyššie povedané platí aj pre všetky ostatné rastlinné mlieka (ovsené, ryžové mlieko).

OBJEM: 1 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: voda, celozrnný ovos* bez lepku 11%, slnečnicový olej*, morská soľ. Suroviny označené * pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 195 kJ/46 kcal
Tuky 1,4 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
Sacharidy 7,6 g
z toho cukry 5 ,2 g
Bielkoviny 0,7 g
Soľ 0,13 g


SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 3 - 4 dní.
EU_Organic_Logo
DE -ÖKO-006
Poľnohospodárska produkcia EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio rastlinné mlieka
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 8
Krajina pôvodu: Nemecko