Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio rýžový nápoj Natur BERIEF 1 l

Kód: 11830
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: BERIEF
€1,74 €1,45 bez DPH
Skladom

Tento ryžový nápoj (bežne označovaný ako ryžové mlieko) je vyrobený z bio ryže a neobsahuje žiadny pridaný cukor ani iné sladidlo. Aj tak má veľmi príjemnú sladkastú chuť, ktorú mu dodáva prírodne fermentovaná ryža, kedy sa prítomné ryžové škroby enzymaticky štiepia na jednoduché cukry. Za sladkosť ryžového nápoja je zodpovedný rovnaký proces, ktorý spôsobuje sladkosť fermentovanej ryže amazake. Ryžový nápoj samozrejme neobsahuje cholesterol, mliečne bielkoviny a laktózu a obsahuje iba 1,2% tuku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je vynikajúci samotný, ľahko vychladený, ale hodí sa aj na prípravu ochutených nápojov (kakaa, vanilkového mlieka, mliečno-ovocných koktailov a pod.), na müsli a cereálne raňajky, na prípravu sladkých dezertov a na pečenie i varenie. Vďaka svojej sladkastej chuti sa väčšinou nehodí do slaných pokrmov.

Aký je rozdiel medzi ryžovým mliekom a ryžovým nápojom? Žiadny, rozdiel je len v názve. Aj keď všetci vedia, čo to je ryžové mlieko, a že so skutočným mliekom od kráv, kôz či oviec má spoločné iba podobné použitie, legislatívci EÚ zakazujú výrobcom použitie slova "mlieko" na obale výrobku pre čokoľvek iné ako živočíšne mlieka. Dôvodom je obava, že by dochádzalo ku klamaniu zákazníkov. Tento postup je určite chvályhodný, pokiaľ ide napr. o zákaz používania slova maslo pre označenie margarínu, alebo o zákaz označovania tukových poľav názvom čokoláda (jednoducho v tých prípadoch, keď výrobca skutočne chce oklamať zákazníka), ale u rastlinných mliek vedie len k zmätkom . Žiadny výrobca ryžového mlieka nemá za cieľ, aby si spotrebitelia plietli jeho výrobok s kravským mliekom, ale každý naopak zdôrazňuje, že nejde o kravské mlieko. Pozor, v internetových diskusiách sa niekedy objavujú názory, že sójový nápoj je menej kvalitný ako sójové mlieko. Toto je obyčajný mýtus, rovnaký nápoj sa v Ázii nazýva sójové mlieko a v EÚ sójový nápoj. Vyššie povedané platí aj pre všetky ostatné rastlinné mlieka (ovsené, ryžové mlieko).

OBJEM: 1 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: voda, ryža* 13%, slnečnicový olej*, morská soľ. Zložky označené * pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 211 kJ/50 kcal
Tuky 1,3 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g
Sacharidy 9,6 g
z toho cukry 3,5 g
Bielkoviny < 0,1 g
Soľ 0,06 g


SKLADOVANIE: Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 3 - 4 dní.
EU_Organic_Logo
DE -ÖKO-006
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio rastlinné mlieka
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 8
Krajina pôvodu: Nemecko