Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Jedlá sóda potravinárska bio*nebio 1 kg

Kód: 14523
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€5,05 €4,21 bez DPH
Skladom

Táto jemne mletá jedlá sóda je vhodná na potravinárske účely a pri výrobe neboli použité zlúčeniny hliníka. Používame ju na kyprenie niektorých ciest. V kyslom prostredí sa rozkladá za vzniku plynu, oxidu uhličitého, a preto jedlá sóda cesto kyprí, len keď je v ňom prítomná nejaká kyslá zložka. Ako kyslá zložka funguje napr. med, kyslé mliečne výrobky, čokoláda. Napríklad medové perníčky je možné nakypriť jedlou sódou a výsledok je uspokojivejší, než pri použití kypriaceho prášku.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dávkovanie jedlej sódy je oveľa nižšie, než dávkovanie kypriaceho prášku, často sa v recepte uvádza na špičku noža. U treného cesta je možné počítať s cca 1 moka lyžičkou jedlej sódy na 500 g sypkých zložiek.

Sóda je všestranným ekologickým čistiacim a dezodoračným prostriedkom a dokáže skvele pohlcovať pachy. Je zdravotne nezávadná a úplne priateľská k životnému prostrediu.

HMOTNOSŤ: 1 kg
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: jedlá sóda alebo hydrogénuhličitan sodný
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.
NÁZOV A SKLADOVANIE: Jedlá sóda potravinárska. Skladujte v suchu.

Dodatočné parametre

Kategória: Droždie
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: Česká republika

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.