Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Kakaový nápoj v prášku MÉĎA 150g

Kód: 4400
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€3,02 €2,52 bez DPH
Skladom

Plnú čokoládovú chuť dodáva Méďovi nealkalizované kakao, ktoré pestujú drobní farmári z Dominikánskej republiky. Kakaovníky tu rastú v zmiešaných kultúrach spolu s citrusmi, banánmi a ďalšími plodinami, ktoré im poskytujú tieň. Plody sú zbierané ručne a fermentované spolu s dužinou. Obsah kakaa je dvojnásobný v porovnaní s väčšinou kakaových nápojov na trhu, a preto Méďa vyniká výrazne kakaovou chuťou a nie je presladený.

Detailné informácie

Podrobný popis

Méďa je sladený sušenou trstinovou šťavou rapadura, ktorá vzniká pomalým zahusťovaním šťavy vylisovanej z trstiny. Z trstinovej šťavy nie je odstránená melasa, a preto všetky prítomné minerálne látky zostávajú v rapadúre. Rapadura pochádza z Brazílie, kde sa na uchovanie úrodnosti krajiny používa rotácia plodín. Cukrová trstina je zbieraná ručne mačetou. Listy sa odrežú od stvolov a nechajú na poli ako hnojivo. Farmári tu nevypaľujú polia pred zberom. Kakao aj rapadura pochádzajú z fair trade projektu. Fair trade (spravodlivý obchod) garantuje farmárom z rozvojových krajín spravodlivú odmenu a zakazuje otrockú a detskú prácu.

HMOTNOSŤ: 150 g Komory
POUŽITIE: Méďu rozpúšťame v teplom kravskom, kozom alebo sójovom mlieku, môžeme ho však použiť aj do jogurtov, kukuričných lupienkov, müsli zmesí a pri pečení. Rozpustením v našľahanom horúcom plnotučnom mlieku získame vynikajúcu voňavú horúcu „čokoládu” s penou.
ZLOŽENIE: sušená trstinová šťava Rapadura 60%, odtučnený kakaový prášok 40%, Bourbon vanilka. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Kakao najmenej 40%, kakaové maslo 4,4%.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota 1533 kJ/364 kcal
Tuky 4,4 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 2,8 g
Sacharidy 62,8 g
z toho cukry 57,1 g
Vláknina 13,9 g
Bielkoviny 11,2 g
Soľ < 0,1 g
Vápnik 140 mg (17 % RHP)
Železo 43 mg (307 % RHP)
Horčík 226 mg (74 % RHP)

RHP - referenčná hodnota príjmu (predtým označovaná ako odporúčaná denná dávka)
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu, chráňte pred teplom.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-001
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Kakao a puding
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Nemecko

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.