Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

BIO Férová káva z Peru, 220g

Kód: 83285
Bio Slovenský výrobok Fair Trade
Neohodnotené
Značka: GROW.fairly
€7,73 €6,44 bez DPH
Skladom
Peruánske kávy slávia svoj návrat. Aj vďaka FairTrade farmári úspešne zavádzajú do výroby nové procesy, ktoré umožňujú pestovať kávu na svetovej úrovni. Náš profil praženia umožnil vyniknúť prirodzeným arómam tohto vysokohorského typu arabiky. Korenistá aróma muškátového orechu akcentuje osviežujúce ovocné tóny zrelých višní. Táto výnimočná káva je vhodná najmä na prípravu lahodného espressa. 100% arabika v BIO kvalite a s certifikátom FLO (FairTrade).

Detailné informácie

Podrobný popis

OBJ. KÓD: 3295
HMOTNOSŤ: 220 g
KRAJINA PÔVODU: Slovensko
ZLOŽENIE: 100% arabica | bio pražená zrnková káva
Skladovať v suchu.

CHUŤOVÝ PROFIL: VIŠŇA, DATLE, MUŠKÁTOVÝ ORIEŠOK
ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA
PRÍPRAVA: ESPRESSO
PRAŽENIE: CITY +

Príbeh pražiarne Samay sa začal v Etiópii. Odtiaľ pochádza pôvodná káva. Rovnako aj náš názov Samay, ktorý v jazyku Etiópčanov, amharčine, znamená „nebo“.
V Samay vám ponúkame výberovú kávu - tzv. “specialty coffee”. Do tejto kategórie sa radia iba najkvalitnejšie kávové zrná s jasne dokladovaným pôvodom. Klimatické podmienky, nadmorská výška aj kvalita pôdy hrajú zásadnú rolu a obrovskou mierou prispievajú k nezameniteľnému chuťovému profilu kávy. BIO certifikát garantuje, že táto káva bola vypestovaná v prísnych podmienkach kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
Samay je jedinou slovenskou pražiarňou kávy s oficiálnym platným certifikátom FairTrade. Pri kúpe produktov so značkou FairTrade (t.z. férový / spravodlivý obchod) máte istotu, že boli vyrobené za dôstojných ľudských a pracovných podmienok a s ohľadom na životné prostredie. Vďaka FairTrade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.
Za každým zrnkom kávy je príbeh konkrétneho farmára. Tento príbeh si vážime, rozvíjame ho svojím umom, prácou a prinášame až k vášmu stolu. Načerpajte z neho silu v neopakovateľnej chuti a vôni a začnite žiť svoj vlastný príbeh.

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Fair trade, Slovenský výrobok
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: Slovensko