Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio Yerba Maté Guarana 200 g

Kód: 2902
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€6,31 €5,26 bez DPH
Skladom

Toto zelené Yerba Maté pochádza z Brazílie. Maté Guarana je ochutené citrónovou trávou a bylinkami s prímesou sušenej guarany, vďaka tomu je jeho chuť sladkastá a svieža. Nechtík aj nevädza sú v tradičnej medicíne hojne využívané rastliny. Ich farebné kvety dodajú zmesi špecifickú chuť a obohatia nálev svojimi farbami. Maté je obľúbený povzbudzujúci nápoj Južnej Ameriky. Jedná sa o sušené lístky stromu zvaného cesmína paraguajská. Jeho účinky sú pripisované zmesi alkaloidov z ktorých najviac zastúpený je kofeín (v súvislosti s maté označovaný ako mateín). Sušené maté obsahuje podobné množstvo kofeínu ako kávové zrná, ale vzhľadom na spôsob konzumácie (opakované zalievanie) je pôsobenie kofeínu viac pozvoľné ako pri káve. Toto Maté je pestované, spracované a skladované bez škodlivých prípravkov na ochranu rastlín a chemických hnojív. Pripraviť si ho môžeme ako teplý nápoj v zime av lete ako povzbudzujúci a zároveň osviežujúci ľadový čaj.

Detailné informácie

Podrobný popis

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 200 g
KRAJINY PÔVODU: Brazília
ZLOŽENIE: yerba maté* (Ilex paraguariensis) 93 %, guarana prášok* 2 %, mäta*, citrónová tráva*, nechtík*, nevädza*, prírodná aróma. Zložky označené * pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
NÁZOV A SKLADOVANIE: Yerba maté ochutené sypané. Skladujte v suchu.

EU_Organic_Logo
PL-EKO-07
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: Brazília

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.