Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

MORINGA Moringový prášok v kapsulách z rastlinnej želatíny 180 kapsúl

Kód: 60801
Neohodnotené
Značka: MORINGA
€29,35 €24,46 bez DPH
Skladom
Mnohí z nás majú veľmi málo času. Náš život je plný zhonu, práce a stresu, potrebujeme takto viac dodávať svojmu telu dôležité živiny, minerály, vitamíny i antioxidanty. Pre tieto prípady sú určené kapsule obsahujúce čistý moringový prášok. Jedna kapsula obsahuje 500mg účinnej látky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Balenie: 180 kapsúl / 500 mg moringy
Krajina pôvodu: Filipíny
ZLOŽENIE: 100% prášok - moringa oleifera, vegánske kapsule z rastlinnej celulózy. Neobsahujú konzervanty a umelé farbivá
Doporučené dávkovanie: 1-3 kapsule 3x denne, prehltnúť a zapiť vodou alebo inou vhodnou tekutinou
Skladovať v suchu.

Jedná sa o čistý prášok vyrobený výhradne z čerstvo natrhaných mladých listov moringy. Naša moringa sa spracováva ručne, od zberu výhonkov, sušenie, až po finálne zabalenie. Natrhané listy sa preberajú od stoniek, starších alebo už uschnutých listov, ktoré nemajú v kvalitnom produkte čo robiť. Moringa sa prirodzene vysúša v sieťach na slnku, aby neprichádzala o drahocenné zložky. Suché listy sa potom melú a drvia na veľmi jemný prášok.

Moringa je známa pod termínom "zázračný strom" alebo "strom života". Táto unikátna rastlina predstavuje zdroj neuveriteľných 90 živín a 46 antioxidantov. V jedinečnej forme ponúka telu všetko potrebné v dokonalej rovnováhe, ktorú ľudské telo môže najlepšie využiť a vstrebať.

Dodatočné parametre

Kategória: Moringa
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: Filipíny

„Nebedaye“ … "Tá, ktorá nikdy neumiera". Krásny a výstižný je pôvodný názov Moringy používaný v mnohých afrických jazykoch.

 

moringa_691a420f6f587756

       

Moringa olejodárná je strom pochádzajúci z podhoria Himalájí, kde sa s ňou zoznámili miestny liečitelia a vďaka svojim vlastnostiam sa správa o jej účinkoch šírila ďalej. Prvé dochované správy o účinkoch a užívaní Moringy nachádzame v starovekej Indii, kde sa stala neoddeliteľnou súčasťou tradičnej Ayurvédy. Príslušníci kráľovských rodín Moringu užívali pre jej blahodárne účinky na duševné a emocionálne zdravie, schopnosť udržať myseľ dlho mladú. Veľmi skoro však začala byť považovaná za ozajstný prameň mladosti a ako taký sa rozšírila po celom starovekom svete, od Indie, Egypta, staroveké Grécko a Rím.

Dnes nájdete kvalitnú Moringu na Filipínach, východnej Indii, Číne, južnej Afrike a juhovýchodnej Ázii. Moringové stromy sa pestujú hlavne v tropických a subtropických oblastiach, kde sa im veľmi darí. Jedná sa však o veľmi nenáročnú rastlinu, ktorej sa paradoxne darí aj v suchých až piesočnatých pôdach a vyšších nadmorských výškach. Veľmi cenená a používaná je v oblastiach Himalájí.

 

Výživové hodnoty:

Samotný výpočet látok obsiahnutých v Moringe nám úplne neosvetlí jej výnimočnosť. Ide predovšetkým o komplexnosť a spojenia, ktoré z nej robia tak výnimočnou rastlinu.

  • 25 x viac železa ako špenát,
  • 17 x viac vápnika ako mlieko,
  • 15 x viac draslíka ako banány,
  • 4 x viac vlákniny ako ovsené vločky,
  • 26 druhov protizápalových látok,
  • 46 antioxidantov.

Obsahuje prakticky všetky neesenciálne aminokyseliny, 26 protizápalových látok, 46 antioxidantov prospešných pre zdravie a dlhý život. V Moringe nájdeme vysoký podiel veľmi cenných omega mastných kyselín - omega -3, -6 a -9.

Okrem toho obsahuje, v porovnaní s medzi doteraz preskúmanými rastlinami, aj najvyššiu koncentráciu chlorofylu a najmä takmer zázračnú substanciu zeatin rovnako ako mnohé salvestroly, ktoré sú považované za prírodnú odpoveď na rakovinu.

Zeatin patrí do skupiny cytokínov, rastlinných hormónov. Všeobecne sa predpokladá, že zeatin využiteľnosť živín v organizme v priemere zošesťnásobí. Ide o prirodzený neurotransmiter. Ten ovplyvňuje to, či sa pre nás životne dôležité aminokyseliny, vitamíny, oleje, antioxidanty a minerály dostanú práve tam, kde ich naozaj potrebujeme, kde môžu prispieť k udržaniu nášho zdravia, prípadne pomôcť k zmierneniu zdravotných problémov. (Analýza obsahu zeatinu: Dr. Lowell J. Fuglieho, list Moringy obsahuje až 0,2 mikrogramov na gram hmotnosti, čo predstavuje asi 1000-násobnú koncentráciu v porovnaní s inými rastlinami.) Významne to podčiarkuje úlohu Moringy v boji proti (aj u nás) bežnému deficitu živín.

V neposlednom rade robí moringu výnimočnou až neuveriteľná hodnota ORAC (Oxygen Radical Absorbancia Capacity) vyjadrujúci jej antioxidačný potenciál. Ešte v žiadnej inej potravine nebola zistená hodnota ORAC na takej výške: až 75 000 jednotiek.

Pre vegetariánov a vegánov môžu byť listy moringy zaujímavé, pretože obsahujú kvalitnú rastlinnú bielkovinu.

Moringu možno nájsť v mnohých krajinách pod rozličnými názvami: Malunggay (Filipíny), Horseradish Tree, Drumstick Tree, Marange, Mlonge, Saijhan, Shecaga, šajnu, Kamungay a mnohé ďalšie.

Pre koho je Moringa vhodná?

Možno ju odporučiť takmer všetkým. Vhodná je predovšetkým tam, kde je potreba zvýšiť prísun živín, pre športovcov, seniorov, vegetariánov a vegánov, deti i mladistvých v raste, či pre tých, ktorí majú veľmi fyzicky či mentálne náročné povolanie.

Možno ju však využiť aj pri riešení rôznych zdravotných ťažkostí práve vďaka obsahu a vplyvu obsiahnutých látok alebo trebárs aj pri riešení nadváhy.