Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

NATU Lyofilizované jahody plátky 20 g

Kód: 70614
Neohodnotené
Značka: NATU
€3,52 €2,93 bez DPH
Skladom
Mrazom sušené jahody si vďaka šetrnému spracovaniu lyofilizáciou uchovávajú až 90% všetkých pôvodných vlastností, ako je vôňa, chuť, farba. Lyofilizované ovocie sa pri kontakte s vodou navracia do takmer pôvodného stavu. Jahody sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý podporuje našu obranyschopnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: Jahody plátky lyofilizované
Alergény: Neobsahuje
Skladovať v suchu.

Jahody patria medzi najviac obľúbené druhy ovocia doslova nabitého vitamínmy, ktoré je u nás k dostaniu v čerstvom stave len pár mesiacov v roku. Jahodník veľkoplodý vznikol krížením jahôd obyčajného, ​​ktorý poznáme pod pojmom lesné jahody. Až 90% pôvodných vlastností, ľahké a chrumkavé. Lyofilizované čiže mrazom sušené jahody môžete využívať úplne rovnako ako čerstvo nazbierané jahody. Vďaka lyofilizácii si zachovajú až 90% vlastností. Pri kontakte s vodou sa ako mávnutím čarovného prútika vrátia zo sušeného do pôvodného stavu, ako by boli práve odtrhnuté. Pridajte si ich do obľúbenej kaše, smoothie, pridajte ich pri pečení alebo experimentovanie v RAW kuchyni.

Významný je podiel vitamínu C, ktorého je v jahodách porovnateľne ako u citrusových plodov. Z radu ďalších vitamínov potom v jahodách nájdeme provitamín A, B (B 1, B 2, B 5, B 6) a E. Jahody obsahujú ľahko stráviteľnú vlákninu a hodí sa preto aj ako základ pre raňajky pri redukčných diétach. Diétne sú jahody aj v tom zmysle, že obsahujú oproti iným druhom ovocia pomerne málo cukrov a skoro 90% ich hmotnosti je tvorené vodou. Jahody majú pomerne silné antioxidačné vlastnosti a možno ich teda považovať za pomocníkov v prevencii proti rakovine a predčasnému starnutiu.

Nutričné údaje
Energetická hodnota 1200 kJ / 286 kcal
tuky 3,7 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3 g
sacharidy 50,9 g
- z toho cukry 50,6 g
bielkoviny 7,6 g
vláknina 15,1 g
soľ 0 g

Dodatočné parametre

Kategória: Natu
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: Nemecko