Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Sušená trstinová šťava RAPADURA RAPUNZEL 500g

Kód: 1211
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Rapunzel
€4,45 €3,71 bez DPH
Skladom

RAPADURA sa vyrába pôvodným tradičným spôsobom zahusťovania trstinovej šťavy až do úplného odparenia vody bez odstránenia trstinovej melasy. Vyniká príjemnou karamelovou chuťou a je vhodná na pečenie a varenie, na sladenie dezertov, kávy a čaju. Možno použiť namiesto bieleho cukru vždy, keď netrváme na čisto bielej farbe konečného pokrmu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cukrovú trstinu, používanú pri výrobe sušenej trstinovej šťavy RAPADURA, pestujú rodinné firmy zapojené do FAIR TRADE projektu v Brazílii na rovnakom mieste ekologicky už od roku 1977. Pestovanie cukrovej trstiny a výroba trstinových cukrov tu prebiehajú tradičným spôsobom . Na uchovanie úrodnosti krajiny tu farmári používajú rotáciu plodín a cukrovú trstinu striedajú so strukovinami a rastlinami obohacujúcimi pôdu. Spojením systému kompostovania a ekologického chovu dobytka dochádza k lepšiemu toku živín, čo vedie k vyššej úrodnosti pôdy a zdravším rastlinám. Veľkým problémom, zapríčineným silnými tropickými búrkami, je erózia pôdy. Tej sa zabraňuje sadením rovnobežne so sklonom kopcov a začlenením krovín, stromov a ďalších malých biotopov.

Cukrová trstina sa zberá ručne mačetou. Listy sa odrežú od stvolov a nechajú na poli ako hnojivo. Farmári nielenže nepoužívajú pesticídy, ale tiež nevypaľujú polia pred zberom. Tento postup je bežný v konvenčnom poľnohospodárstve na uľahčenie zberu, pretože na poli zostanú stáť iba stvoly. Ekologické pestovanie tak nielen ochráni prirodzené mikroprostredie a prírodu, ale taktiež zabezpečí návrat výživných organických látok späť do obehu živín. Farmári dopravia cukrovú trstinu do svojho vlastného cukrovaru Planeta Verde na spracovanie. Tu sa trstina lisuje a získaná šťava sa najskôr prefiltruje. Potom sa koncentruje odparovaním vo veľkých kotloch. Ku koncu sa mieša kým nezačne kryštalizovať.

HMOTNOSŤ: 500 g
KRAJINA PÔVODU: Brazília
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G :

Energetická hodnota 1615 kJ/380 kcal
Tuky 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 95 g
z toho cukry 95 g
Vláknina 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0,005 g


SKLADOVANIE: Skladujte v chlade a suchu.
EU_Organic_LogoHIH_Logo_male
DE -ÖKO-006
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodné sladidlá a sirupy
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Brazília