Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Ľanový olej lisovaný za studena 500ml RAPUNZEL

Kód: 9509
Bez lepku Vegan Bio Raw
Neohodnotené
Značka: Rapunzel
€11,47 €9,56 bez DPH
Skladom

Najväčšie balenie panenského ľanového oleja je určené pre tých, ktorí ho užívajú pravidelne napr. ako súčasť liečebnej kúry v kombinácii s tvarohom. Tento ľanový olej je lisovaný zo zlatého ľanového semienka a má príjemnú typickú chuť. Je lisovaný a stáčaný pomocou špeciálnej technológie OXYGUARD, vyvinutej priamo pre spoločnosť RAPUNZEL na lisovanie citlivých olejov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Olej je lisovaný za nízkej teploty (samozrejme bez použitia tepla), bez prístupu svetla a vzduchu. Teplo, svetlo a vzduch totiž urýchľujú oxidatívne žltnutie esenciálnych mastných kyselín. Olej je balený do tmavej fľaštičky a papierovej krabičky, ktorá ho chráni pred svetlom a čiastočne ho izoluje pred vonkajším teplom (napr. pri preprave domov). Vďaka tejto technológii sa značne obmedzia oxidačné procesy v oleji pred otvorením fľaštičky. Po otvorení ho skladujte v chladničke. Ľanový olej sa skvele hodí k šalátom a do teplých pokrmov po varení. Dipy a studené omáčky získajú s ľanovým olejom zaujímavú arómu. Je veľmi chutný so zemiakmi na lúpačku a tvarohom, do fazuľového či šošovkového šalátu a do šalátu zo zemiakov a sekaných orechov. Olej je veľmi chúlostivý a tepelným spracovaním sa cenné látky ničia. Ak nenájdete vo svojej kuchyni pre ľanový olej použitie, môžete ho užívať lyžičku denne pre zdravie. V liečiteľskej praxi sa používa ľanový olej v kombinácii s tvarohom.

V ľanovom oleji lisovanom za studena sa nachádzajú vo vysokom množstve esenciálne mastné kyseliny, najmä dvakrát nenasýtená kyselina linolová (omega-6 mastná kyselina) a trikrát nenasýtená kyselina linolénová (omega-3 mastná kyselina). Vďaka vysokému obsahu esenciálnej kyseliny alfa-linolénovej je ľanový olej jedným z najcennejších jedlých olejov vôbec. V kombinácii s ostatnými olejmi môže ľanový olej optimalizovať vstrebávanie mastných kyselín. Vysoký obsah vitamínu E tiež určite stojí za zmienku.
TIPY NA SKLADOVANIE:
Fľaštičku starostlivo zatvárajte: Olej musí byť chránený pred kyslíkom, pretože ten ničí nenasýtené mastné kyseliny.
Skladujte v tme: Svetlo je najväčší nepriateľ plnohodnotných olejov, pretože mnohonásobne urýchľuje reakciu mastných kyselín so vzdušným kyslíkom.
Uchovávajte v chlade: V studenom oleji prebieha oveľa menej reakcií - a navyše pomalšie - vedúcich k jeho znehodnoteniu, nechávajte preto olej v chladničke.

OBJEM: 500 ml
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota 3700 kJ/900 kcal
Tuky 100 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 10,1 g
z toho jedenkrát nenasýtené mastné kyseliny 20,8 g
z toho viackrát nenasýtené mastné kyseliny 69,1 g
kyselina linolénová (omega 3 ) 57,0 g
kyselina linolová (omega 6) 16 ,0 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g
Vitamín E 9 ,8 mg (82 % DDD)


DDD - denná odporúčaná dávka alebo referenčná hodnota príjmu
SKLADOVANIE: Chráňte pred teplom. Po otvorení uchovávajte uzavretý v chladničke. Pred použitím pretrepať.
EU_Organic_Logo Logo_raw
DE -ÖKO-006
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Rastlinné, za studena lisované bio oleje a octy
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Raw, Vegan
Ks v kartóne: 4
Krajina pôvodu: Nemecko