Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Ľanový olej lisovaný za studena RAPUNZEL 250ml

Kód: 9510
Bez lepku Vegan Bio Raw
Neohodnotené
Značka: Rapunzel
€6,80 €5,67 bez DPH
Skladom

Tento ľanový olej je lisovaný zo zlatého ľanového semienka a má príjemnú typickú chuť. Je lisovaný a stáčaný pomocou špeciálnej technológie OXYGUARD, vyvinutej priamo pre spoločnosť RAPUNZEL na lisovanie citlivých olejov. Olej je lisovaný za nízkej teploty (samozrejme bez použitia tepla), bez prístupu svetla a vzduchu. Teplo, svetlo a vzduch totiž urýchľujú oxidatívne žltnutie esenciálnych mastných kyselín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Olej je balený do tmavej fľaštičky a papierovej krabičky, ktorá ho chráni pred svetlom a čiastočne ho izoluje pred vonkajším teplom (napr. pri preprave domov). Vďaka tejto technológii sa značne obmedzia oxidačné procesy v oleji pred otvorením fľaštičky. Po otvorení ho skladujte v chladničke. Ľanový olej sa skvele hodí k šalátom a do teplých pokrmov po varení. Dipy a studené omáčky získajú s ľanovým olejom zaujímavú arómu. Je veľmi chutný so zemiakmi na lúpačku a tvarohom, do fazuľového či šošovkového šalátu a do šalátu zo zemiakov a sekaných orechov. Olej je veľmi chúlostivý a tepelným spracovaním sa cenné látky ničia. Ak nenájdete vo svojej kuchyni pre ľanový olej použitie, môžete ho užívať lyžičku denne pre zdravie. V liečiteľskej praxi sa používa ľanový olej v kombinácii s tvarohom.

V ľanovom oleji lisovanom za studena sa nachádzajú vo vysokom množstve esenciálne mastné kyseliny, najmä dvakrát nenasýtená kyselina linolová (omega-6 mastná kyselina) a trikrát nenasýtená kyselina linolénová (omega-3 mastná kyselina). Vďaka vysokému obsahu esenciálnej kyseliny alfa-linolénovej je ľanový olej jedným z najcennejších jedlých olejov vôbec. V kombinácii s ostatnými olejmi môže ľanový olej optimalizovať vstrebávanie mastných kyselín. Vysoký obsah vitamínu E tiež určite stojí za zmienku.
TIPY NA SKLADOVANIE:
Fľaštičku starostlivo zatvárajte: Olej musí byť chránený pred kyslíkom, pretože ten ničí nenasýtené mastné kyseliny.
Skladujte v tme: Svetlo je najväčší nepriateľ plnohodnotných olejov, pretože mnohonásobne urýchľuje reakciu mastných kyselín so vzdušným kyslíkom.
Uchovávajte v chlade: V studenom oleji prebieha oveľa menej reakcií - a navyše pomalšie - vedúcich k jeho znehodnoteniu, nechávajte preto olej v chladničke.

OBJEM: 250 ml
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:

Energetická hodnota 3700 kJ/900 kcal
Tuky 100 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 10,1 g
z toho jedenkrát nenasýtené mastné kyseliny 20,8 g
z toho viackrát nenasýtené mastné kyseliny 69,1 g
kyselina linolénová (omega 3 ) 47,0 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g
Vitamín E 9,8 mg (82 % DDD)


DDD - denná odporúčaná dávka alebo referenčná hodnota príjmu
SKLADOVANIE: Chráňte pred teplom. Po otvorení uchovávajte uzavretý v chladničke. Pred použitím pretrepať.
EU_Organic_Logo Logo_raw
DE -ÖKO-006
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Rastlinné, za studena lisované bio oleje a octy
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Raw, Vegan
Ks v kartóne: 4
Krajina pôvodu: Nemecko