Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Horčica Bohemia 205 g

Kód: 10910
Bez lepku Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€5,81 €4,84 bez DPH
Skladom

Starofrancúzska horčica je vyrábaná remeselne podľa originálnej trapistickej receptúry mníchov z kláštora Nový Dvůr. Tradične, každý kláštor rádu sa musí uživiť prácou svojich mníchov. V kláštore Nový Dvur sa vyrába horčica, chovajú ovce a pracuje v lese. Starofrancúzska horčica je veľmi kvalitný výrobok, príbuzný francúzskej horčici nazývanej „Moutarde à l'ancienne“, čo je možné preložiť ako „Starofrancúzska horčica“.

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto horčica je vyrábaná z vybraného horčičného semienka remeselne a v malom objeme. Semienko je najskôr namočené do zmesi octu a vody z lesov obklopujúcich kláštor. Potom je rozdrvené na mlynskom kameni a prevoňané medom a moravským bielym vínom. Jemne okorenená horčica je ručne plnená do pohárov, kde počas niekoľkých týždňov dozrievania získava svoju nezameniteľnú arómu, ktorá ju tak výrazne odlišuje od konkurenčných výrobkov.

HMOTNOSŤ: 205 g
KRAJINA PÔVODU: ČR

ZLOŽENIE: ocot*, horčičné semienko*, voda, med*, morská soľ, moravské biele víno*, korenie*. Všetky zložky označené hviezdičkou pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
POUŽITIE: Táto horčica je výborná na stolné použitie. Výborne dopĺňa chuť mäsa, údenín či syra. Možno ju použiť aj na prípravu nátierok, omáčok a dresingov a marinovanie mäsa či zeleniny. Obyčajný chlieb s maslom a starofrancúzskou horčicou je skutočná lahôdka!

EU_Organic_Logoceske_bio_male

Dodatočné parametre

Kategória: Soľ, bujóny, korenie
Vlastnosti: Bio, Bez lepku
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Česká republika

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.