Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Jemná horčica 205 g

Kód: 10906
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€5,81 €4,84 bez DPH
Skladom

Táto horčica má jemnú sladkastú chuť a nepáli. Hodí sa do zemiakového šalátu, šalátových zálievok a výborne dopĺňa chuť mäsa, údenín či syra. Možno ju použiť aj na prípravu nátierok, omáčok a dresingov a marinovanie mäsa či zeleniny. Je vyrábaná remeselne a v malom objeme podľa originálnej trapistickej receptúry mníchmi z opátstva Nový Dvůr. Tradične, každý kláštor rádu sa musí uživiť prácou svojich mníchov. V kláštore Nový Dvur sa vyrába horčica, chovajú ovce a pracuje v lese.

Detailné informácie

Podrobný popis

Horčica z Nového Dvora je veľmi kvalitný výrobok, príbuzný francúzskej horčici nazývanej „Moutarde à l'ancienne“, čo je možné preložiť ako „Starofrancúzska horčica“. Vyrába sa z vybraného horčičného semienka, ktoré je najskôr namočené do zmesi octu a vody z lesov obklopujúcich kláštor. Potom je rozdrvené na mlynskom kameni a dochutené ostatnými prísadami. Ochutená horčica je ručne plnená do pohárov, kde počas niekoľkých týždňov dozrievania získava svoju nezameniteľnú arómu, ktorá ju tak výrazne odlišuje od konkurenčných výrobkov.

HMOTNOSŤ: 205 g
KRAJINA PÔVODU: ČR
ZLOŽENIE: ocot*, voda, horčičné semienko*, trstinový cukor* 14%, soľ, korenie*. Všetky zložky označené hviezdičkou pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

EU_Organic_Logoceske_bio_male

Dodatočné parametre

Kategória: Soľ, bujóny, korenie
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Česká republika

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.