Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Novodvorská horčica 195 g

Kód: 10909
Bez lepku
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€5,29 €4,41 bez DPH
Skladom

Základná horčica z Nového Dvora je ideálna na zoznámenie sa s týmito špičkovými kláštornými výrobkami. Nie je v bio kvalite, a je preto cenovo dostupnejšie. Rovnako ako ostatné výrobky z Nového Dvora, ani základná Novodvorská horčica neobsahuje žiadne konzervanty či farbivá. Používame ju hlavne na ochutenie červeného a bieleho mäsa, tvrdých syrov, šunky a údenín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je vyrábaná remeselne a v malom objeme podľa originálnej trapistickej receptúry mníchmi z opátstva Nový Dvůr. Tradične, každý kláštor rádu sa musí uživiť prácou svojich mníchov. V kláštore Nový Dvur sa vyrába horčica, chovajú ovce a pracuje v lese. Horčica z Nového Dvora je veľmi kvalitný výrobok, príbuzný francúzskej horčici nazývanej „Moutarde à l'ancienne“, čo je možné preložiť ako „Starofrancúzska horčica“. Vyrába sa z vybraného horčičného semienka, ktoré je najskôr namočené do zmesi octu a vody z lesov obklopujúcich kláštor. Potom je rozdrvené na mlynskom kameni a dochutené ostatnými prísadami. Ochutená horčica je ručne plnená do pohárov, kde počas niekoľkých týždňov dozrievania získava svoju nezameniteľnú arómu, ktorá ju tak výrazne odlišuje od konkurenčných výrobkov.

HMOTNOSŤ: 195 g
KRAJINA PÔVODU: ČR
ZLOŽENIE: horčičné semienko, ocot, voda, moravské víno biele, med, soľ, korenie.
Výrobok nepochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Dodatočné parametre

Kategória: Soľ, bujóny, korenie
Vlastnosti: Bez lepku
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Česká republika

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.