Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bazová šťava 100% 0,7 l

Kód: 15354
Bez lepku Vegan
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€5,70 €5,18 bez DPH
Skladom

Táto šťava bola vylisovaná z plodov divoko rastúcej bazy čiernej. Samotná bazová šťava nemá príliš príjemnú chuť, ale po nariedení vodou a dosladení sirupom z agáve, medom, koncentrovanou jablčnou šťavou či iným prírodným sladidlom získame dobrú šťavu. Je možné, že sa bazová šťava používa aj v ľudovom liečiteľstve, ale na to by sme Vás rozhodne neupozorňovali, aby sme neporušili naše múdre zákony :-).

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!
Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktné vegánov.

OBJEM: 0,7 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: šťava z plodov bazy čiernej
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 126 kJ/30 kcal
Tuky 0,1 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,002 g
Sacharidy 6 g
z toho cukry 5,5 g
Bielkoviny 0,4 g
Soľ 0,005 g


SKLADOVANIE: Nie je vyrobené z koncentrátu. Pasterizované. Podiel ovocnej zložky 100%. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní. Výrobok nepochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_Logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 6
Krajina pôvodu: Nemecko