Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Jablkové schorle BEUTELSBACHER 0,33 l

Kód: 15940
Bez lepku Vegan Bio Bez cukru Demeter
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€1,78 €1,48 bez DPH
Skladom

Jablková schorle je osviežujúci a veľmi obľúbený nápoj, ktorý vznikne zmiešaním jablčnej šťavy s perlivou vodou. V prípade jablčného schorle značky Beutelsbacher sa jedná o šťavu z priameho lisovania z demeter jabĺk. Nápoj nie je nijako dosladzovaný, neobsahuje chemické konzervanty ani farbivá. Výsledkom je vynikajúca chuť plná jablčnej chuti a vône.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!
Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktných vegánov.

Čo to je demeter? Biodynamické poľnohospodárstvo dodržiava všetky požiadavky ekologického poľnohospodárstva a výrobky nesúce demeter certifikát sú zároveň bio certifikované. Biodynamické poľnohospodárstvo je však v niektorých ohľadoch prísnejšie a poľnohospodári musia dodržiavať rad postupov navyše oproti ekologickému poľnohospodárstvu. Prioritou je prirodzené zvyšovanie úrodnosti pôdy napríklad pomocou prírodných prípravkov a rotácie plodín. Farma je vnímaná ako celok, kde každá činnosť ovplyvňuje ďalšie činnosti. Biodynamický poľnohospodár vníma prírodu a hospodári v súlade s prostredím a nie proti nemu. Biodynamicky vypestované výrobky nesú chránené označenie demeter a sú certifikované a kontrolované rovnako ako biovýrobky.

OBJEM: 0,33 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: šťava z jabĺk*, voda , oxid uhličitý. Zložka označená * pochádza z kontrolovaného biodynamického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 130 kJ/31 kcal
Tuky 0,1 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,01 g
Sacharidy 6,9 g
z toho cukry 6,6 g
Bielkoviny 0,1 g
Soľ 0,003 g


SKLADOVANIE: Pasterizované.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_LogoDemeter_logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez cukru, Bez lepku, Demeter, Vegan
Ks v kartóne: 12
Krajina pôvodu: Nemecko