Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Šťava z divokého ovocia, demeter BEUTELSBACHER 0,7 l

Kód: 15498
Bez lepku Vegan Bio Demeter
Neohodnotené
Značka: Beutelsbacher
€5,49 €4,99 bez DPH
Skladom

Táto čistá ovocná šťava z priameho lisovania sa skladá z demeter hruškovej a hroznovej šťavy, zmiešanej so zmesou štiav zo šetrne zbieraných divokých plodov - malín, jahôd, černíc, šípok, čučoriedok, trniek a brusníc. Tieto plody boli zbierané v čistom prostredí a spĺňajú tak požiadavky na certifikované ekologické plody.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je šťava vhodná pre vegánov? Niektorí výrobcovia po vylisovaní šťavy filtrujú cez želatínu. Beutelsbacher pri výrobe želatínu NEPOUŽÍVA a šťavy tejto značky sú teda vhodné aj pre striktných vegánov.
Čo to je priame lisovanie? Bežné džúsy sú vyrábané z koncentrátu, ktorý sa vyrába odparovaním vylisovanej šťavy. Takto zahustený džús je lacnejší na prepravu a skladovanie. Pred plnením do konečného obalu sa koncentrát zriedi vodou. Zahusťovanie má negatívny vplyv tak na obsah vitamínov, ako aj na chuť džúsu. Džúsy z priameho lisovania sa získavajú lisovaním čerstvého ovocia a okamžitým stáčaním vylisovanej šťavy. Džús sa potom pasterizuje krátkym šetrným zahriatím, ktoré zaistí mikrobiologickú nezávadnosť džúsu. Pasterizovaný džús sa nemusí skladovať až do chvíle otvorenia v chladničke. Rozdiel medzi džúsom z koncentrátu a džúsom z priameho lisovania je viditeľný na prvý dúšok - ochutnajte!

Čo to je demeter? Biodynamické poľnohospodárstvo dodržiava všetky požiadavky ekologického poľnohospodárstva a výrobky nesúce demeter certifikát sú zároveň bio certifikované. Biodynamické poľnohospodárstvo je však v niektorých ohľadoch prísnejšie a poľnohospodári musia dodržiavať rad postupov navyše oproti ekologickému poľnohospodárstvu. Prioritou je prirodzené zvyšovanie úrodnosti pôdy napríklad pomocou prírodných prípravkov a rotácie plodín. Farma je vnímaná ako celok, kde každá činnosť ovplyvňuje ďalšie činnosti. Biodynamický poľnohospodár vníma prírodu a hospodári v súlade s prostredím a nie proti nemu. Biodynamicky vypestované výrobky nesú chránené označenie demeter a sú certifikované a kontrolované rovnako ako biovýrobky.

OBJEM: 0,7 l
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: lisovaná šťava z hrušiek, hrozna, malín, jahôd, černíc, šípok, čučoriedok, trniek a brusníc. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného biodynamického poľnohospodárstva, 26% z voľného ekologického zberu.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje stopy alergénov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 ML:

Energetická hodnota 205 kJ/49 kcal
Tuky 0,1 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0,02 g
Sacharidy 10,5 g
z toho cukry 9,5 g
Bielkoviny 0,3 g
Soľ 0,005 g


SKLADOVANIE: Pasterizované. Ovocná šťava viacdruhová. Podiel ovocnej zložky 100%, 26% z voľného zberu. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní.
UPOZORNENIE: Obal môžete vrátiť na jednom z našich odberných miest alebo v akejkoľvek predajni, kde vedú džúsy značky Beutelsbacher.
EU_Organic_Logo
DE -ÖKO-007
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio ovocné šťavy a zeleninové nápoje
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Demeter, Vegan
Ks v kartóne: 6
Krajina pôvodu: Nemecko