Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio citrónová kôra strúhaná bio*nebio 30 g

Kód: 11069
Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€2,10 €1,75 bez DPH
Skladom

Táto citrónová kôra je vyrobená šetrným usušením nastrúhanej kôry bio citrónov, ktoré neboli chemicky ošetrené. Používame ju na navoňanie sladkých ciest a dezertov, ale napríklad aj kuracieho mäsa. Je nepostrádateľná v mazancoch a vianočkách, ktorým dodáva typickú vôňu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čím sa bio líši: Citrónová kôra, bežne predávaná v obchodoch, nie je nastrúhaná z ekologicky pestovaných citrónov. To znamená vyššie riziko obsahu rezíduí chemických látok, používaných pri pestovaní citrónov. Riešením nie je ani nastrúhanie kôry kúpených a starostlivo umytých normálnych citrónov - fungicídy, používané na ošetrenie citrónov proti plesniveniu, týmto úplne nezmyjeme. Odporúčame preto buď strúhať kôry bio citrónov (čerstvo strúhaná kôra má výraznejšiu chuť a vôňu ako sušená), a v prípade, že nemáme doma čerstvé bio citróny, použiť bio sušenú citrónovú kôru. Pozor, citrusové plody v biokvalite majú tendenciu rýchlo plesnivieť. To je dané práve tým, že nie sú povrchovo ošetrené fungicídmi. Preto vždy vyberáme čerstvé plody a doma rýchlo spracujeme. Čerstvo nastrúhanú kôru si môžeme nasušiť do zásoby, pokiaľ ju nespotrebujeme všetku naraz.

HMOTNOSŤ: 30 g
KRAJINA PÔVODU: Taliansko
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-001
Poľnohospodárska produkcia EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Bio sušené ovocie
Vlastnosti: Bio
Ks v kartóne: 6
Krajina pôvodu: Taliansko

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.