Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio čierny čaj Cejlón Earl Grey Royal AMANA 70 g

Kód: 2951
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€8,53 €7,11 bez DPH
Skladom

Tento čierny aromatizovaný čaj Earl Grey je pomenovaný po britskom premiérovi 30. rokov 19. storočia Charlesovi Breyovi, pre ktorého bol podľa rôznych podaní namiešaný. Earl Grey Royal je vynikajúca trieda z kvalitného cejlónskeho čierneho čaju. Nálev má príjemnú chuť aj vôňu s výraznou, charakteristickou ovocnou zložkou citrusu bergamot.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vriacou vodou ( 95-100 °C). Po 3-5 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Srí Lanka
ZLOŽENIE: čierny čaj, bergamotová silica. Obe zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 7
Krajina pôvodu: Srí Lanka

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.