Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio čierny čaj Nepál Himalayan Shangri-La AMANA 70 g

Kód: 2933
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€8,53 €7,11 bez DPH
Skladom

Tento čierny čaj prvotriednej kvality pohádže z predhoria Himalájí. Čajovníky sa tu pestujú vo vysokých nadmorských výškach pod vplyvom monzúnového podnebia. Tunajšie čaje sú celosvetovo cenené pre svoju kvalitu a jedinečnú chuť. Nepal Shangri-La má krásny, voľnejšie skrútený, svetlo aj tmavo zelený celistvý list s podielom tipsov. Nálev je pomerne plný, svieži, sladkasto korenenej chuti s ľahko ovocnými tónmi a príjemným dozvukom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vriacou vodou (95-100 °C). Po 2-3 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Nepál
ZLOŽENIE: čierny čaj z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 7
Krajina pôvodu: Nepál

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.