Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio ovocný čaj Saint Lucia AMANA 70 g

Kód: 2957
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€6,77 €5,64 bez DPH
Skladom

Táto lahodná a šťavnatá ovocná zmes prináša kombináciu chuti horkastého ružového grapefruitu a sladkého ananásu. Nechýbajú ani plody šípky, ibištek a okvetné liesky nevädze, ktoré nálevu dodávajú jemnú kvetinovú chuť. Potom už len pár kvapiek voňavého citrusového oleja. Čaj neobsahuje kofeín a vďaka tomu je možné ho popíjať často. V lete si ho môžeme pripraviť ako ľadový čaj, jemne dosladený medom či javorovým sirupom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov zmesi, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vychladnutou vodou ( 90-100 °C). Po 6-8 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Nemecko
ZLOŽENIE: kúsky jabĺk, šípok, ibištek, ananásové lupienky 4,3%, prírodná citrusová príchuť 3,8% - grapefruit, kúsky citrusov 2,9%, okvetné lístky nevädze, citrusový olej. Všetky zložky pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia EÚ/mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Nemecko

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.