Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio rooibos JAR Kalahari AMANA 70 g

Kód: 2958
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€5,62 €4,68 bez DPH
Skladom

Tento rooibos pochádza z Juhoafrickej republiky z okolia Stolovej hory. Pripravuje sa tu ako tradičný juhoafrický nápoj Rooibos Kalahari, ktorý je vyhľadávaný pre svoju nezameniteľnú medovo ovocnú chuť a šarlátový nálev s prekrásnou vôňou. Spracováva sa podobne ako lístky čajovníka – pomocou fermentácie. Neobsahuje však žiadny kofeín. V lete si ho môžeme pripraviť ako ľadový čaj, jemne dosladený medom či javorovým sirupom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov rooibosu, necháme (za mierneho pretrepania) rooibos krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vychladnutou vodou ( 95-100 °C). Po 3-5 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Juhoafrická republika
ZLOŽENIE: rooibos z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Juhoafrická republika

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.