Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio zelený čaj Japonsko Bancha Asahi AMANA 70 g

Kód: 2945
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€8,53 €7,11 bez DPH
Skladom

Bancha čaj je jedným z najklasickejších zelených japonských čajov, rovnako ako Sencha. Tieto čaje získavajú svoj charakteristický trávovo zelený charakter vďaka japonskej technológii preparovania mladých lístkov, ktorá zvýrazní ako chuť, tak aj farbu čaju. Bancha Asahi sa vyznačuje rovnováhou vône, sladkastou chuťou a primeranou zvieravosťou. Jedná sa o osviežujúci čaj s nízkym obsahom teínu a vďaka tomu je vhodný na každodenné popíjanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vychladnutou vodou ( 80-90 °C). Po 1-2 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Japonsko
ZLOŽENIE: zelený čaj z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Japonsko

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.