Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio biely čaj Čína Pai Mu Tan (Biela pivonka) AMANA 50 g

Kód: 2947
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€8,53 €7,11 bez DPH
Skladom

Tento biely čaj pochádza z prímorskej provincie Fujian a je domovinou bielych čajov, ktoré sú podľa tradičnej čínskej medicíny pre ľudský organizmus najprospešnejšie. Zozbierané zavädnuté lístky sa sušia na priamom slnku. Vďaka tomuto spôsobu spracovania si čaj ponecháva atraktívny rustikálny zjav s väčším podielom bielo ochlpených púčikov (tipsov), podľa ktorých nesie svoje pomenovanie. Pai Mu Tan – Biela pivonka je najslávnejšia z bielych čajov a je známa svojou jemne kvetinovou až pivonkovou vôňou a sladkasto bylinnou chuťou s podtónmi zrelého ovocia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vychladnutou vodou ( 80-90 °C). Po 2-3 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 50 g
KRAJINA PÔVODU: Čína
ZLOŽENIE: biely čaj z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 5
Krajina pôvodu: Čína

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.