Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Bio čaj Čína Pu Erh Black Dragon AMANA 70 g

Kód: 2949
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€10,62 €8,85 bez DPH
Skladom

Tento slávny čaj pochádza z provincie Yunnan, kde na brehoch riek rastú prastaré čajové stromy, potomkovia možno najstarobylejších foriem Čajovníka čínskeho. Z ich robustných listov sa jedinečnou technológiou vyrába pomocou dvojitej fermentácie čaj Pu Erh Black Dragon (Čierny drak). Čaj má charakteristicky sladkasto-zemitú vôňu a plnú, nepatrne zvieravú chuť s podtónmi vyzretých plodov kôstkovín. Tento výnimočný čaj je veľmi obľúbený pre svoje blahodarné účinky na organizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vriacou vodou ( 95-100 °C). Po 5-7 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme v priebehu lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

Pre čaje všeobecne platí, že ekologický pôvod je u nich veľmi dôležitý. Ide totiž o potravinu, ktorú konzumujeme bez oplachovania, a všetky reziduá pesticídov používaných pri konvenčnom pestovaní tak zostávajú v čaji a môžu prejsť do nálevu.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Čína
ZLOŽENIE: Pu-Erh čaj z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu.
EU_Organic_Logo
SK -BIO-004
Poľnohospodárska produkcia mimo EÚ

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Čína

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.