Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

Zelený čaj Čína Lung Ching Dragon Well Amana 70 g

Kód: 2941
Bez lepku Vegan Bio
Neohodnotené
Značka: Bionebio
€10,62 €8,85 bez DPH
Skladom

Jeden z najslávnejších zelených čínskych čajov Lung Ching – Dračia studňa pochádza z prímorskej provincie Zhejiang a je pomenovaný podľa rovnomennej dediny na brehoch jazera Xi Hu (Západné jazero). Listy sú prvotriednej kvality a sú spracované do typického plochého tvaru, sú krásne vzhľadom aj farbou. Nálev má kvetovú zelenkavú farbu, mierne sladkastú chuť s typicky orechovými či gaštanovými tónmi. Legenda hovorí, že cisár Čchien Lung z dynastie Čching (221-206 pred n.l.) pil tento čaj v kláštore na Levom vrchole (Shi Feng) a bol s jeho kvalitou tak spokojný, že čajovníkom rastúcim pred kláštorom udelil titul Cisársky čaj. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Príprava: Do vyhriatej kanvice s objemom 0,5 litra (či do filtra) nasypeme 6-8 gramov čaju, necháme (za mierneho pretrepania) lístky krátko nabrať horúčosť a vlhkosť z kanvice a potom zalejeme vodou s teplotou 80 °C. Po 2 minútach lúhovania prelejeme nálev cez čajové sitko alebo filter do pripravenej kanvice s rovnakým objemom, poprípade vyberieme filter s čajom. Pre rovnomernejšiu prípravu nálevu môžeme počas lúhovania odliať časť do pripravenej šálky a naliať späť z vrchu do kanvice.

HMOTNOSŤ: 70 g
KRAJINA PÔVODU: Čína
ZLOŽENIE: zelený čaj sypaný
UPOZORNENIE PRE ALERGIKOV: Výrobok neobsahuje žiadne alergény ani ich stopy.
SKLADOVANIE: Skladujte v suchu. Výrobok nepochádza z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Dodatočné parametre

Kategória: Káva a čaj v biokvalite
Vlastnosti: Bio, Bez lepku, Vegan
Ks v kartóne: 10
Krajina pôvodu: Čína

Logo_bionebio_250x150

Spoločnosť bionebio s.r.o. je česká spoločnosť, ktorá sa zaoberá dovozom a výrobou biopotravín a potravín zdravej výživy. Drvivá väčšina sortimentu je v biokvalite.