Pri nákupe nad 50 eur doručenie zdarma

NATU Pekanové orechy 100 g

Kód: 70623
Neohodnotené
Značka: NATU
€5,03 €4,19 bez DPH
Skladom
Pekanové orechy sú významných zdrojom fosforu, horčíka a medi, ktoré sa starajú o rast a vývoj kostí, znižujú mieru vyčerpania a prispievajú k normálnej činnosti nervovej sústavy. Okrem toho obsahujú aj vitamíny B1 a B5 a vitamín E, ktorý chráni naše bunky. Vysoký obsah živín, zdroj fosforu, horčíka a medi, všestranné využitie. Užívať si delikátnu chuť pekanových orechov je možné len tak, ako súčasť müsli, v ovocných aj zeleninových šalátoch alebo nátierkach, pridať ich môžete do rôznych zmesí na pečivo.

Detailné informácie

Podrobný popis

KRAJINA PÔVODU: USA
ZLOŽENIE: pekanové orechy - jadrá
Alergény: Suché orechy a výrobky z nich
Skladovať v suchu.

Pekanové orechy sú zdrojom prírodného tuku, bohatej palety minerálov, vitamínov a bielkovín. Významne sa podieľajú na regeneráciu a omladenie, majú blahodarný vplyv na kardiovaskulárnu činnosť aj nervovú sústavu. V neposlednom rade zásadne podporujú imunitu a chránia pred civilizačnými chorobami. Využite pekanové orechy ako ideálny nutričný ​​zdroj. Domovom pre orechovec pekanový je juh Severnej Ameriky, prevažne okolo rieky Mississippi. Pre komerčný vývoz do zvyšku sveta sa začal postupne pestovať aj v južnej Afrike, Číne, Austrálii, Izraeli, Španielsku a Francúzsku. Pre svoj rast potrebuje špecifické náročnejšie podmienky, ako je teplé a vlhké podnebie, blízkosť riek, zmiešaných lesov a neutrálnu pôdu bohatú na humus. Unikátna je kombinácia pekanových orechov so zapečenými sladkými zemiakmi alebo tekvíc a plesňovým syrom. Orechy je potrebné skladovať v suchu, tme a chlade, aby nedošlo k žltnutiu tukov.

Pekanové orechy sú zo 72% tvorené tukmi. Ich vysoká energetická hodnota je dôvodom, prečo je vhodné ich jesť síce denne, ale len po niekoľkých kúskoch. Napriek tomu s nimi dostaneme do tela cez 19 vitamínov a minerálov. Bohaté sú na železo, vápnik, draslík, fosfor, horčík, sodík, mangán, selén, luteín a zinok. Obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny a betakarotén, zároveň vitamíny skupiny B aj vitamín A, K aj C a prínosnú kyselinu listovú a pantoténovú. Pekanové orechy majú silné antioxidačné účinky, chránia pred bunkovým poškodením, sú teda prevenciou proti nádorovým ochoreniam a chráni proti degenerácii nervového systému spojeného predovšetkým s vekom. Podporujú celkovú činnosť krvného obehu, znižujú cholesterol v krvi, napomáhajú správnemu tráveniu a vylučovanie.

Nutričné údaje
Energetická hodnota 3063,14 kJ / 732,09 kcal
tuky 71,04 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 6,11 g
sacharidy 13,86 g
- z toho cukry 4,3 g
bielkoviny 9,19 g
vláknina 9,6 g
soľ 0 g

Dodatočné parametre

Kategória: Natu
Ks v kartóne: 1
Krajina pôvodu: USA